این سمینار در تاریخ 24 الی 26 دی 1393 توسط مرکز آموزش لاپاروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پردیس بین الملل جزیره کیش برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل اصول لاپاروسکوپی، لاپاروسکوپی درشکم حاد، درمان جراحی آندومتریوز، لاپاروسکوپی در حاملگی، لاپاروسکوپی در نازائی، درمان لاپاروسکوپیک پریتونیت، آندمتریوما، عوارض کله سیستکتومی، ورود به حفره شکم، انواع اعمال جراحی چاقی، میومکتومی لاپاروسکوپی، تغذیه بعد ازاعمال چاقی می باشد.

اطلاعات بیشتر


برچسب‌ها: سمینار, اطلاع رسانی جراحی, سمینار لاپاروسکوپی, لاپاروسکوپی, علوم پزشکی تهران
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | دوشنبه هشتم دی 1393 | لینک ثابت |


محققان بریتانیایی دریافته‌اند که استفاده از موسیقی به ‌عنوان یک درمان کمکی برای کنترل درد، به‌ خصوص در شیوه‌های پزشکی احیا کاربرد دارد. عمل جراحی باعث فشار روانی و اضطراب و در نتیجه، تشدید تجربه درد می‌شود. محققان بریتانیایی می‌گویند: سنجش‌های خودگزارشی و فیزیولوژیکی در مورد بیماران پس‌ از جراحی نشان می‌دهند که موسیقی درمانی یا تحریک توسط موسیقی، احساس درد را کاهش داده و ممکن ‌است نیاز به مداخلات دارویی را نیز کم کند. به گفته آنان، درمان چندنمایی درد، از جمله مداخلات غیردارویی پس‌ از جراحی، همچنان در شیوه‌های پزشکی کمیاب است.
 
محققان در این پژوهش به تشریح اثر موسیقی بر کاهش درد پرداخته و بر این باورند که موسیقی ممکن ‌است درمان‌های پزشکی را بهبود بخشیده و به ‌عنوان یک داروی کمکی با دیگر برنامه‌های مدیریت درد به منظور افزایش اثرگذاری آنها مورد استفاده قرارگیرد. به گفته آنها، گونه‌های موسیقیایی منتخبی از سوی بیمار به طور معمول ولی نه همیشه مؤثرتر از گونه‌های انتخابی توسط فرد دیگر هستند.
 
این محققان معتقدند که تحقیقات بیشتری باید بر یافتن علائم خاص و نشانه‌های نقیض موسیقی درمانی و همینطور گذرگاه‌های زیستی و عصبی مسئول آن یافته‌ها (شواهد مربوطه بر مکانیزم‌های شبه‌افیون مغز و اکسی‌توسین در تغییرات مؤثر فراخوانده توسط موسیقی دلالت دارند) تمرکز کنند. این یافته‌ها به محققان و کارآموزان پزشکی اجازه می‌دهد تا رهنمودها و کاربردهای مطمئن و استانداردی را برای این شیوه‌ی امیدبخش مدیریت درد در پزشکی پیشرفته طراحی‌ کنند. 


برچسب‌ها: موسیقی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | شنبه ششم دی 1393 | لینک ثابت |


برگزار کننده: انجمن علمی جراحان عمومی ایران
زمان برگزاری: ۲۳ الی ۲۵ مهر ۱۳۹۴
 مکان برگزاری: تهران، مرکز همايش های رازی 

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش انجمن جراحان, انجمن علمی جراحان عمومی ایران, مرکز همایش های رازی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | جمعه پنجم دی 1393 | لینک ثابت |


برگزار کنندگان: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، دانشگاه علوم پزشکی مشهد
زمان برگزاری: ۱۰ الی ۱۲ فروردین ۱۳۹۴
مکان برگزاری: طبس گلشن، تالار میقات الرضا و هلال احمر 

سایت دانشگاه


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش جراحی طبس, علوم پزشکی بیرجند
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | جمعه پنجم دی 1393 | لینک ثابت |


 

در سال میلادی که گذشت و تنها چند روز تا پایان آن باقی مانده، اعمال جراحی شگفت انگیز و مهمی انجام شد که نه تنها جان انسان‌ها را نجات داد بلکه پیشرفت علم و تکنولوژی را نیز به دنبال داشت. عصر حاضر به عنوان دنیای مدرنیته نام گرفته زیرا پیشرفت علم و پزشکی شتاب قابل توجهی به خود گرفته تا بتواند علاوه بر اینکه نیازهای انسان ها را برآورده کند، به راحتی و آسایش بیشتر آنها نیز بپردازد. در سال میلادی که گذشت، اعمال جراحی عجیب و قابل توجهی انجام شدند که به آنها پرداخته می شود: 
 
جراحی جنین در رحم مادر: پزشکان فرانسوی موفق به جراحی یک جنین در رحم مادر شدند تا جنین سالم و بدون هیچ ناهنجاری متولد شود. در آگوست سال جاری، پس از تشخیص اینکه جنین پنج ماهه مادر فرانسوی دچار اختلالی موسوم به  Spina bifida است، پزشکان فرانسوی جراحی داخل رحم مادر را آغاز کردند. مادر فرانسوی زمانی که در ماه پنجم دوران بارداری خود به سر می برد، تحت عمل جراحی قرار گرفت و توانست نوزاد خود را با عمل جراحی سزارین به دنیا بیاورد. در این عمل جراحی که با حضور تیم کامل پزشکی از پزشکان، متخصصان مغز و اعصاب تشکیل شده بود، نوزاد دختر توانست بدون هیچ گونه عارضه ای متولد شود.  بیماری بیرون‌زدگی نخاع جزو بیماری های نادری است که به طور معمول از هر هزار مادر یک نفر به چنین عارضه ای مبتلا می شود.
 
اکسو اسکلت، امیدی برای راه رفتن معلولان: اکسو اسکلت، روبات پوشیدنی است که معلولان با کمک پوشیدن این لباس می توانند قدرت راه رفتن مجدد خود را بازیابند. یکی از اولین اکسواسکلت ها را در بازی های جام جهانی سال 2014 میلادی و در حین افتتاحیه بازی های جام جهانی در برزیل شاهد بودیم و بازی ها در حالی با شوت یک معلول به توپ آغاز شد که وی این روبات پوشیدنی را به تن داشت و پیام راه رفتن مجدد را به تمام معلولان انتقال می داد. 
 
نابینایان با چشم بیونیک بینا می شوند: نابینای سوئیسی که در حدود 15 سال بود بینایی خود را از دست داده بود با کمک عمل موفقیت آمیز چشم بیونیک توانست بینایی نسبی خود را بازیابد. در این عمل جراحی از پروتز شبکیه چشم کمک گرفته شد تا بیمار بتواند بینایی نسبی خود را بازیابد. بیمار بینایی کامل خود را به دست نیاورده اما با کمک این عمل جراحی توانست از دنیای تاریک نابینایان خارج شود. چشم بیونیک به بیمار این اجازه را می دهد تا بتواند حاشیه و سایه اجسام روشن و تیره، تضاد رنگی، زیبایی یا تجسمی از اشیاء دور همانند تصاویری که با عینک دیده می شوند را داشته باشد.

 توقف خونریزی با کمک ژل:
محققان امریکایی با استفاده از پلیمرهای گیاهی موفق به تولید و ساخت ژل منحصر به فردی شده اند که می تواند تنها در مدت کوتاهی مانع از خونریزی شود. این ژل می تواند در خونریزی های شدید یا اعمال جراحی کاربردهای بسیاری داشته و جان افراد بسیاری را نجات دهد. ژل  VetiGel از مکانیسم های ترمیمی بدن برای توقف خونریزی بهره می برد. برای ساخت این ژل از پلیمر هموفیلیک مبتنی بر ساخت گیاهی استفاده شده که توسط خون جذب و باعث به هم رسیدن دو سوی زخم و در نتیجه عدم ادامه خونریزی می شود.
 
ترمیم جمجمه یک مرد چینی با پرینت سه بعدی: پزشکان بیمارستان چینی با استفاده از فناوری سه بعدی توانستند قسمت چپ جمجمه کشاورزی را که سال ها پیش در اثر یک حادثه آسیب دیده بود، ترمیم کنند. کشاورز چینی بخاطر آسیب جمجمه اش با مشکلات متعددی از جمله اختلالات بینایی و تکلم دست به گریبان بود که پس از عمل جراحی و ترمیم قسمت چپ جمجمه مشکلات جسمانی او نیز از بین رفتند.
 
ساخت نخاع کامل در آزمایشگاه: محققان آلمانی با استفاده از سلول های بنیادی جنینی موفق به ساخت نخاع کامل در آزمایشگاه شدند. در سال های اخیر استفاده از سلول های بنیادی برای درمان بیماری های مختلف بسیار کاربرد داشته و درمان بسیاری از بیماری ها را میسر کرده است اکنون محققان آلمانی موفق به ساخت نخاع کامل در آزمایشگاه شده اند.
 
تاثیر ژنوم در پیش بینی تومورهای سرطانی: با استفاده از دانش ژن ها و همینطور تشخیص فعالیت و حرکت آنها می توان درمان های موثری را برای انواع سرطان ها یافت. تحقیقات جدید از نقش های مختلف ژن ها در رشد سلولی، سیستم ایمنی بدن و همچنین فعالیت هایی که منجر به سرطان می شود، حکایت می کند.
 
کنترل دست روباتیک با کمک ذهن: با کاشت الکترودهای حسی در زیر پوست و ارتباط حسی بین اندام مصنوعی و اعصاب حرکتی، مغز قادر به کنترل اندام مصنوعی خواهد بود. این شیوه کنترل طبیعی یک دست روباتیک پیشرفته را مشابه حرکات دست طبیعی می کند. سیستم ایمپلنت با نام  Opra و با ترکیب یک پروتز متکی به استخوان با الکترودهای کاشته شده در آن می تواند این مشکلات را حل کند. این عمل جراحی می تواند امید تازه ای را برای بیماران قطع عضوی به وجود آورد. 


برچسب‌ها: شگفت انگیزترین
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | پنجشنبه چهارم دی 1393 | لینک ثابت |


برگزار کننده: انجمن علمی کولوپروکتولوژی و بی اختیاری
زمان برگزاری: ۱۳ الی ۱۵  آبان ۱۳۹۴
ارسال خلاصه مقالات : ۳۰ تیر ۱۳۹۴
مکان برگزاری: تهران، سالن اجتماعات برج میلاد 

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش کولوپروکتولوژی, همایش جراحی, انجمن علمی کولوپروکتولوژی و بی اختیاری, برج میلاد
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | شنبه بیست و نهم آذر 1393 | لینک ثابت |


برگزار کنندگان: جامعه جراحان ایران، کالج جراحان آمریکا
زمان برگزاری: ۸ الی ۱۰ بهمن ۱۳۹۳
مکان برگزاری: کیش، هتل مارینا پارک

سایت انجمن


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش گوارش, همایش جراحی دستگاه گوارش, جامعه جراحان ایران
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | جمعه نهم آبان 1393 | لینک ثابت |


این کارگاه در تاریخ ۲۶ الی ۲۹ مهر ۱۳۹۳ توسط مركز آموزشي درماني كودكان حضرت امام حسين (ع) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مركز آموزشي درماني كودكان حضرت امام حسين (ع) اصفهان برگزار خواهد شد. مباحث این کارگاه شامل ترميم شكاف لب يكطرفه، ترميم شكاف لب دوطرفه، مراقبت هاي بعد از عمل، ترميم شكاف كام  نرم، ترميم لب همراه با ترميم كام، بيهوشي در جراحي كام، پروتكل تيم شكاف كام، ترميم فيستول، مديريت درمان VIP، لاترال ويدئو فلوروسكوپي، فارنگوپلاستي هاينز، فلاپ بوكسيناتور، فارنگوپلاستي هاينز، حداقل هاي مراكز  جراحي كام در ايران، فلاپ بوكسيناتور می باشد.

اطلاعات بیشتر


برچسب‌ها: کارگاه, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی اصفهان, شکاف کام
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | سه شنبه بیست و پنجم شهریور 1393 | لینک ثابت |


پژوهشگران فنلاندی دریافته‌اند مصرف خوراکی هورمون ملاتونین پیش از عمل جراحی در کودکان می‌تواند به وضوح اضطراب و امکان بروز تغییرات شدید رفتاری را در زمان به هوش آمدن آنها کاهش دهد. وجود استرس در کودکان پیش از عمل جراحی می‌تواند به اضطراب پس از به هوش آمدن منجر شود و کودک رفتارهای شدیدی از خود نشان دهد. در این حالت کودک به شدت گریه می‌کند و دست و پا می‌زند و باید او را مهار کرد. این حالات می‌تواند به بروز کابوس‌های شبانه، شب ادراری و اضطراب جدایی هم منجر شود. به گفته محققان، 20 درصد از کودکانی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، به این حالت دچار می‌شوند. در این پژوهش اثر داروی آرام بخش میدازولام هم در کاهش این استرس بررسی شد.
ملاتونین هورمونی است که ترشح آن چرخه خواب و بیداری در بدن و خلق و خو را تنظیم می‌کند. در این پژوهش 148 کودک دو تا هشت ساله که تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته بودند بررسی شدند. پیش از جراحی به طور تصادفی به کودکان میدازولام و ملاتونین داده شد. مشاهده رفتار آنها پس از به هوش آمدن، نشان داد ملاتونین سطوح اضطراب آنها را به طور موثر کاهش نداده بود، ولی از میزان بروز اضطراب پس از به هوش آمدن کاسته بود و میزان وقوع آن به دوز تجویزی ملاتونین بستگی داشت. محققان می گویند: در حال حاضر میدازولام داروی پیشنهادی برای کاهش استرس کودکانی است که قرار است جراحی شوند.


برچسب‌ها: اضطراب, هورمون درمانی, ملاتونین
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | دوشنبه بیست و چهارم شهریور 1393 | لینک ثابت |


موضوع همایش: عوارض شایع در جراحی
برگزار کنندگان: جامعه جراحان شاخه کرمان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان
زمان برگزاری: ۳۰ مهر الی ۲ آبان ۱۳۹۳
مکان برگزاری: کرمان، سالن بیمارستان پیامبر اعظم

سایت دانشگاه


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش جراحی کرمان, علوم پزشکی کرمان
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | پنجشنبه بیستم شهریور 1393 | لینک ثابت |


برگزار کننده: مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران
زمان برگزاری: ۶ الی ۷ اسفند ۱۳۹۳
ارسال خلاصه مقالات: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳
مکان برگزاری: تهران، مرکز همایش های رازی

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش سوختگی, همایش جراحی, علوم پزشکی ایران, مرکز همایش های رازی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | دوشنبه هفدهم شهریور 1393 | لینک ثابت |


برگزار کننده: انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
زمان برگزاری: ۱ الی ۳ بهمن ۱۳۹۳
ارسال خلاصه مقالات: ۱۵ آذر ۱۳۹۳
مکان برگزاری: تهران، بیمارستان میلاد

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران, بیمارستان میلاد, همایش BODY CONTOURING
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | سه شنبه یازدهم شهریور 1393 | لینک ثابت |


یادمان باشد انسداد مجرای آپاندیس علت اصلی آپاندیسیت می باشد. شایع ترین علت انسداد فکالیت، هیپرتروفی بافت لنفاوی، باریم سفت شده، تومورها، دانه میوه، سبزیجات و کرم های نواری می باشند. شایع ترین ارگانیسم ها اشرشیا کولی و باکتروئیدس فراژیلیس می باشد. آپاندیس رتروسکال سبب بروز درد پهلو یا پشت می شود. آپاندیس لگنی درد سوپرا پوبیک به وجود می آورد. آپاندیس رتروایلئال با تحریک شریان اسپرماتیک و حالب دردی در ناحیه بیضه ایجاد می کند. ترتیب بروز علائم در آپاندیسیت به ترتیب شامل بی اشتهایی (اولین علامت)، درد شکم و سپس استفراغ می باشد.نشانه های مهم در آپاندیسیت حاد شامل علائم پسوآس، ابتوراتور و راوزینگ می باشد. Psoas sign بیمار به پهلوی چپ خوابیده سپس اندام تحتانی راست را به حالت اکستانسیون در می آوریم تا عضله پسوآس کشیده شود، اگر این عمل سبب درد شود به معنی التهاب نزدیک عضله بوده و تست مثبت است. Obturator sign در حالت طاقباز، زانوی راست خمیده را به داخل می چرخانیم، چنانچه این عمل موجب درد هیپوگاستر شود آزمون مثبت در نظر گرفته می شود. Rovsing sign چنانچه با فشار بر LLQ درد در RLQ ایجاد شود علامت راوزینگ که نشانه تحریک صفاق است، مثبت می شود. سونوگرافی فشاری تدریجی روش دقیق تشخیص می باشد. از لاپاروسکوپی در افتراق آپاندیسیت از بیماری های حاد زنان استفاده می شود. بر اساس معیارهای آلوارادو احتمال آپاندیسیت قابل بررسی می باشد.

نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | یکشنبه نهم شهریور 1393 | لینک ثابت |


برگزار کننده: انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران
زمان برگزاری: ۶ الی ۸ اسفند ۱۳۹۳
ارسال خلاصه مقالات: ۳۰ آبان ۱۳۹۳
مکان برگزاری: تهران، هتل المپیک

همایش های همزمان:
پنجمین همایش بین المللی ایمپلنت خلیج فارس
سومین همایش محققین جوان جراحی دهان فک و صورت ایران

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش جراحان دهان, انجمن جراحان دهان فک و صورت ایران, هتل المپیک
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | جمعه هفتم شهریور 1393 | لینک ثابت |


برگزار کنندگان: جامعه جراحان ایران، مرکز تحقیقات ترومای جاده ای دانشگاه علوم پزشكي گیلان
زمان برگزاری: ۲۳ الی ۲۵ مهر ۱۳۹۳
ارسال خلاصه مقالات: ۳۰ شهریور ۱۳۹۳
مکان برگزاری: رشت، تالارهای حکمت مجتمع دانشگاه گیلان

سایت همایش 


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش میان دوره ای جراحی, جامعه جراحان ایران, علوم پزشکی گیلان
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | جمعه هفتم شهریور 1393 | لینک ثابت |


برگزار کنندگان: دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، جامعه جراحان ایران
زمان برگزاری: ۲۴ الی ۲۶ دی ۱۳۹۳
ارسال مقالات: ۱ آبان ۱۳۹۳
محل برگزاری: تهران، مرکز همایش های رازی

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش تروما, همایش جراحی, علوم پزشکی بقیه الله, مرکز همایش های رازی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | سه شنبه چهاردهم مرداد 1393 | لینک ثابت |


برگزار کننده: انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
زمان برگزاری: ۳۰ مهر الی ۲ آبان ۱۳۹۳
ارسال خلاصه مقالات: ۳۱ شهریور ۱۳۹۳
مکان برگزاری: تهران

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش رینوپلاستی, همایش گوش و حلق و بینی, همایش جراحی, انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | دوشنبه ششم مرداد 1393 | لینک ثابت |


دانشجویان دانشگاه جان‌هاپکینز نمونه آزمایشی یک فوم قابل تزریق را تولید کرده‌اند که با تزریق مستقیم به محل زخم، به توقف سریع خونریزی کمک کرده و برای درمان فوری مجروحان در میدان جنگ کاربرد خواهد داشت. استفاده از بانداژ به همراه شریان‌بند یکی از راه‌های توقف سریع خونریزی محسوب می‌شود، اما در محل‌های اتصال اندام به تنه مانند گردن، شانه یا کشاله ران، توقف خونریزی بسیار دشوار است.
گروهی از دانشجویان دانشگاه جان‌هاپکینز جایگزین جدیدی به جای شریان‌بند طراحی کرده‌اند که شامل یک فوم سفت شونده با قابلیت تزریق مستقیم به محل خونریزی است. این سیستم مبتنی بر یک دستگاه سرنگ مانند حاوی دو مایع پلی‌یول (polyol) و دی‌ایزوسیانات (diisocyanate) است که در دو محفظه جداگانه قرار دارند؛ پزشک با قرار دادن سرنگ روی زخم، بطور همزمان این دو مایع را بداخل زخم تزریق می‌کند و در این زمان یک واکنش شیمیایی روی می‌دهد که باعث ایجاد فوم پلی اورتان می‌شود. با سفت شدن فوم، دهانه زخم بسته می‌شود و همزمان فشار لازم روی زخم اعمال می‌شود که به توقف خونریزی کمک می کند؛ با رسیدن مجروح به بیمارستان فوم از محل زخم خارج می‌شود. مسئولان دانشگاه مجوز آغاز آزمایش بالینی این سیستم بر روی حیوانات را صادر کرده‌اند. آژانس پروژه‌های تحقیقات پیشرفته دفاعی (DARPA) آمریکا نیز در حال کار بر روی فوم پرکننده زخم برای توقف خونریزی و درمان سریع مجروحان جنگی است.


برچسب‌ها: خونریزی, فوم
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | چهارشنبه بیست و پنجم تیر 1393 | لینک ثابت |


برگزار کنندگان: جامعه جراحان خراسان، دانشگاه علوم پزشکی مشهد
زمان برگزاری: ۳ الی ۷ آذر ۱۳۹۳
ارسال خلاصه مقالات: ۱ مهر ۱۳۹۳
مکان برگزاری: مشهد، هتل هما

همایش همزمان: سمینار اعمال جراحی مجدد در جراحی های زیبایی تنه و پستان
زمان برگزاری: ۴ آذر ۱۳۹۳- مشهد
(با مشارکت انجمن جراحان پلاستیک ایران)

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش جراحی خراسان, علوم پزشکی مشهد
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | شنبه بیست و یکم تیر 1393 | لینک ثابت |


موضوع: جراحی های نوزادان و مراقبت های جراحی از نوزادان
برگزار کنندگان: انجمن جراحان کودکان ایران، مرکز تحقیقات جراحی کودکان شهیدبهشتی
زمان برگزاری: اردیبهشت ۱۳۹۴
ارسال خلاصه مقالات: ۱۱ اسفند ۱۳۹۳
مکان برگزاری: تهران

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش اطفال, همایش جراحی, همایش جراحی کودکان, انجمن جراحان کودکان ایران
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | پنجشنبه نوزدهم تیر 1393 | لینک ثابت |


این کنفرانس در تاریخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۳ توسط مرکز تحقیقات ترومای جاده ای دانشگاه علوم پزشكي گیلان در مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل برخورد اولیه با زخم، عفونت و زخم، درمان زخم های سوختگی پانسمانها، جایگاه پزشکی قانونی در درمان زخم، کنترل و درمان زخمهای ارتوپدی، کنترل و درمان زخم های عروقی و دیابتی، زخمهای ناشی از کمورادیاسیون، کاهش علایم  و بهبود نشانه های زخم می باشد.

اطلاعات بیشتر


برچسب‌ها: کنفرانس, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی گیلان, زخم
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | سه شنبه دهم تیر 1393 | لینک ثابت |


برگزار کننده: انجمن علمی کولوپروکتولوژی و بی اختیاری
زمان برگزاری: ۲۱ الی ۲۳ آبان ۱۳۹۳
ارسال خلاصه مقالات : ۳۰ تیر ۱۳۹۳
مکان برگزاری: تهران، سالن اجتماعات دکتر غرضی بیمارستان میلاد

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش کولوپروکتولوژی, همایش جراحی, انجمن علمی کولوپروکتولوژی و بی اختیاری, بیمارستان میلاد
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | شنبه هفتم تیر 1393 | لینک ثابت |


 برگزار کننده: انجمن علمی جراحان عمومی ایران
 زمان برگزاری: ۲ الی ۴ مهر ۱۳۹۳
 مکان برگزاری: تهران، مرکز همايش های رازی

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش انجمن جراحان, انجمن علمی جراحان عمومی ایران, مرکز همایش های رازی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | دوشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1393 | لینک ثابت |


این کارگاه در تاریخ ۲۹ الی ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران در مرکز آموزش لاپاروسکوپی واقع در فلکه سوم تهرانپارس تهران برگزار خواهد شد. مباحث این کارگاه شامل تاریخچه پیلیکاسیون، تاریخچه پیلیکاسیون، انجام عمل پیلیکاسیون بر روی حیوان زنده، انواع پیلیکاسیون، عوارض پیلیکاسیون می باشد.

اطلاعات بیشتر


برچسب‌ها: کارگاه, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی تهران, پیلیکاسیون
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | دوشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1393 | لینک ثابت |


برگزار کننده: انجمن جراحان پلاستیک و زیبائی ایران
زمان برگزاری: ۲۰ الی ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
مکان برگزاری چهار روز اول:
تهران، مرکز همایش های رازی
مکان برگزاری دو روز آخر: تهران، بیمارستان حضرت فاطمه

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران, مرکز همایش های رازی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | چهارشنبه بیست و هشتم اسفند 1392 | لینک ثابت |


برگزار کنندگان: مرکز تحقیقات لاپاروسکوپی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مرکز تحقیقات لاپاروسکوپی مشهد، انجمن جراحان اندوسکوپیک ایران
زمان برگزاری: ۳۱ فروردین الی ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
ارسال مقالات: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ 
مکان برگزاری: شیراز، مرکز همایش های ولایت

سایت همایش 
سایت مرکز تحقیقات جراحی های کم تهاجمی


برچسب‌ها: همایش, همایش چاقی, همایش جراخی, علوم پزشکی شیراز
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | یکشنبه هجدهم اسفند 1392 | لینک ثابت |


برگزارکننده: کانون هم اندیشی سرطان کولورکتال مجتمع بیمارستانی امام خمینی تهران
زمان برگزاری: ۳ الی ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
ارسال خلاصه مقالات: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳
مکان برگزاری: تهران، بیمارستان امام

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش کولورکتال, علوم پزشکی تهران, بیمارستان امام
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | چهارشنبه چهاردهم اسفند 1392 | لینک ثابت |


این سمینار در تاریخ ۲۸ الی ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ توسط دانشگاه علوم پزشکی سمنان در سمنان برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل كليات لاپاراسكوپي و کله سیستکتومی، آرتروسكوپی زانو، درمان اندوسکوپیک سنگ های ادراری، نقش جراحي اندوسكوپيك در جراحي قلب، جراحي اندوسكوپيك در نروسرجری، جراحي رباتيك، جراحي اندوسكوپيك از راه هاي طبیعی بدن، جراحي اندوسكوپيك در جراحي توراكس (توراکوسکوپی)، جراحي اندوسكوپيك در جراحي زنان، لاپاراسكوپي دراورولوژي می باشد.

اطلاعات بیشتر


برچسب‌ها: سمینار, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی سمنان
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | سه شنبه سیزدهم اسفند 1392 | لینک ثابت |


محققان دانشگاه واشنگتن موفق به ابداع یک روش تصویربرداری سه بعدی شدند که عوارض انواع جراحی زیبایی را کاهش می دهد. سالانه میلیون ها نفر در سراسر دنیا تحت اعمال جراحی مختلف اعم از عمل بینی، ساکشن نواحی مختلف بدن، تزریق بوتاکس، ‍ژل و چربی و انواع پروتز قرار می گیرند. علیرغم اینکه قبل از عمل جراحی، تمام پزشکان مربوطه اطمینان کامل می دهند که عمل کاملا موفقیت آمیز است؛ در برخی از موارد نتیجه معکوس است و بیمار تا آخر عمر از کرده خود پشیمان می شود.
محققان دانشگاه واشنگتن برای حل این مشکل، یک شیوه جدید تصویربرداری سه بعدی ابداع کرده اند که به پزشک اجازه می دهد قبل از انجام عمل، تحلیل کند که در طول تزریق، چه اتفاقی برای رگ های خونی می افتد. این فرآیند به پزشک اجازه می دهد که قبل از اتمام کار، از موفقیت آمیز بودن عمل مطلع شود و ببیند که آیا تمام مراحل مطابق میل و نقشه او پیش می رود یا خیر. مهمترین مشکل در حین انواع عمل های زیبایی، مرگ بافت مورد نظر است زیرا این فرآیند دردناک غیر قابل بازگشت است. این روش غیر تهاجمی در تمام جراحی های ترمیمی و پلاستیک قابل استفاده است ولی نتایج آن صد در صد قابل اطمینان نیست.
محققان به افراد توصیه می کنند که تا حد امکان از انجام چنین عمل هایی اجتناب کنند و به داده های طبیعی خود عشق بورزند و شکرگذار خداوند باشند. در نشست سالانه انجمن پلاستیک آمریکا که در نوامبر سال گذشته برگزار شد، پزشکان مطرح کردند که تزریق پرکننده به رگ ها خونی اطراف چشم، به احتمال زیاد منجر به مرگ بافت این ناحیه می شود.


نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | یکشنبه چهارم اسفند 1392 | لینک ثابت |


برگزار کننده: جامعه جراحان ایران
زمان برگزاری: ۲۰ الی ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
مکان برگزاری: تهران، مرکز همایش های رازی

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, جامعه جراحان ایران, مرکز همایش های رازی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | جمعه دوم اسفند 1392 | لینک ثابت |


برگزار کننده: انجمن علمی پیوند اعضا ایران
زمان برگزاری: ۲۱ الی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
مکان برگزاری: تهران، مرکز همایش های رازی

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش پیوند اعضا, انجمن علمی پیوند اعضا ایران, مرکز همایش های رازی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | جمعه دوم اسفند 1392 | لینک ثابت |


نسل جدید فناوری پوشیدنی، عینک پیشرفته‌ای است که امکان مشاهده و تشخیص سلول‌های سرطانی از سلول‌های سالم را برای جراح فراهم می‌کند. مشاهده و تشخیص کامل سلول‌های سرطانی بسیار دشوار است و حدود 20 تا 25 درصد مبتلایان به سرطان پستان نیاز به جراحی‌های تکمیلی برای برداشتن کامل تومور سرطانی هستند. محققان دانشکده پزشکی واشنگتن با همکاری محققان مرکز سرطان Alvin Siteman عینک پیشرفته‌ای طراحی کرده‌اند که تشخیص سلول‌های سرطانی از بافت سالم را در هنگام جراحی فراهم می‌کند.
با استفاده از این عینک، تشخیص تومورهای بسیار کوچکی به قطر یک میلی‌متر امکان می‌شود. در ابتدا نشانگر فلورسنت بدرون بدن بیمار تزریق می‌شود؛ زمانیکه جراح با کمک این عینک مخصوص، محل بافت سرطانی را مشاهده می‌کند، سلول‌های سرطانی درخشش آبی رنگی پیدا می‌کنند که به جراح برای تشخیص بافت سرطانی از سالم کمک می‌کند.
برای نخستین بار، این عینک هنگام عمل جراحی یک بیمار مبتلا به سرطان پستان در بیمارستان بارنس- جویش مورد استفاده قرار گرفت. دکتر «جولی مارگنت‌هالر» از جراحان دانشگاه واشنگتن تأکید می‌کند: این عینک پیشرفته، امکان تشخیص دقیق سلول‌های سرطانی از سالم را فراهم کرده و به کاهش میزان تنش بیمار و عدم نیاز به عمل‌های متعدد منجر می‌شود. به گفته «مارگنت‌هالر»، این فناوری در مراحل اولیه قرار داشته و آزمایشات بیشتری برای اطمینان از دقت عینک در تشخیص دقیق سلول‌های سرطانی مورد نیاز است. نتایج این دستاورد در مجله Biomedical Optics منتشر شده است.


برچسب‌ها: عینک
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | یکشنبه بیست و هفتم بهمن 1392 | لینک ثابت |


این سمپوزیوم در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ توسط مرکز تحقیقات ترومبوز هموستاز دانشگاه علوم پزشکی تهران در مجتمع بیمارستانی امام خمینی تهران برگزار خواهد شد. مباحث این سمپوزیوم شامل نقش فاکتور VII در انعقاد خون، تاریخچه­ی تولید فاکتور VII صناعی، مقدمه­ای بر کاربرد داروی فاکتور VII انعقادی فعال نوترکیب در خونریزی­های شدید و مقاوم به درمان، اندیکاسیون­های فاکتور VII انعقادی فعال نوترکیب در سرطان، کاربرد فاکتور VII صناعی در جراحی­های زنان، کاربرد فاکتور VII در کاهش خونریزی بعد از جراحی مجدد دریچه­ای، کاربرد فاکتور VII در کاهش خونریزی حین و بعد از جراحی­ها، کاربرد فاکتور FVII صناعی در خونریزی های سیستم اعصاب مرکزی و جراحی مغز و اعصاب، کاربرد فاکتور VII صناعی در بدخیمی، کاربرد فاکتور VII صناعی در کاهش خونریزی حین جراحی و پیوند کبد، نقش فاکتور VII صناعی در کنترل خونریزی­های اورژانس، نقش فاکتور VII صناعی در کنترل خونریزی­های جراحی اورتوپدی، تجربه استفاده ازrFVIIa  در مشاوره­های خونریزی بعد از اعمال جراحی می باشد.

اطلاعات بیشتر


برچسب‌ها: سمپوزیوم, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی تهران, بیمارستان امام
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | شنبه دوازدهم بهمن 1392 | لینک ثابت |


برگزار کننده: مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران
زمان برگزاری: ۸ الی ۹ اسفند ۱۳۹۲
ارسال خلاصه مقالات: ۱۰ بهمن ۱۳۹۲
مکان برگزاری: تهران، مرکز همایش های رازی

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش سوختگی, همایش جراحی, علوم پزشکی ایران, مرکز همایش های رازی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | چهارشنبه هجدهم دی 1392 | لینک ثابت |


مصرف داروي قديمي تاليدومايد در کودکان و نوجوانان مبتلا به بيماري کرون که به درمان پاسخ نداده‌اند، در مقايسه با دارونما پس از 8 هفته بهبود علايم باليني را نشان داده است. نزديک به 1 ميليون نفر از مردم اروپا و بيش از نيم ميليون نفر در آمريکا به بيماري کرون مبتلاي هستند. چنين به نظر مي‌رسد شيوع جهاني اين بيماري رو به افزايش است. حدود 25 درصد از مبتلايان به بيماري کرون در دوران کودکي علامت‌دار مي‌شوند. اين موارد بيماري در مقايسه با مواردي که شروع بيماري در بزرگسالي است به مراتب وخيم‌تر است. مقاومت يا عدم تحمل دارويي در کودکان مبتلا به کرون شايع‌تر از بزرگسالان است به نحوي که تا 18 درصد از موارد، طي 5 سال اول بيماري به جراحي نياز خواهند داشت. تاليدومايد، دارويي است که براي درمان بيماري‌هاي التهابي پوست و غشاهاي مخاطي تجويز مي‌شود. نتايجي که اخيرا از مطالعه اثربخشي تاليدومايد در مبتلايان به بيماري کرون منتشر شده، اميدوار‌کننده بوده‌اند. در مطالعه‌اي که با شرکت 56 کودک از 6 مرکز تخصصي اطفال در ايتاليا در فاصله سال‌هاي 2008 تا 2012 انجام شد، کودکان مذکور به طور کاملا تصادفي تحت درمان 8 هفته‌اي با تاليدومايد و دارونما قرار گرفتند. محققان دريافتند بيماري در بيشتر کودکان تحت درمان با تاليدومايد فروکش کرده است.


برچسب‌ها: تالیدومید, کرون, بیماری التهابی روده
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | یکشنبه پانزدهم دی 1392 | لینک ثابت |


سازمان غذا و داروي آمريکا اخيرا فرم تزريقي پلي‌دوکانول(Polidocanol)با نام تجاري واريتنا(Varithena) را براي درمان رگ‌هاي واريسي قابل‌رويت سيستم وريدي صافن بزرگ موردتاييد قرار داده است. در 2 مطالعه باليني فاز 3 با استفاده از دارونما، با نام‌ها 1-VANISH و 2-VANISH، واريتنا باعث بهبود چشمگير علايم نارسايي وريد سطحي ‌شد. بيش از 30 ميليون نفر شهروندان 18 تا 70 سال آمريکايي وريدهاي واريسي دارند. شيوع واريکوزيت در زنان 2 برابر مردان است. وريدهاي واريسي اغلب به درمان علامتي نياز دارند. علايمي مانند درد پا، خارش، احساس سنگيني، پاهاي بي‌قرار، گرفتگي، ضعف و ادم از جمله علايم آزاردهنده واريس هستند. اين علايم گهگاه باعث غيبت از کار، ناتواني و افت کيفيت زندگي فرد مي‌شوند. درمان‌هايي که تاکنون براي وريدهاي واريسي مطرح بودند عبارتند از جراحي و سوزاندن. واريتنا تنها داروي موردتاييد است که علايم واريس را بهبود مي‌بخشد. اين درمان حداقل تهاجم را دارد، يک پروسه غيرجراحي است و هنگام انجام آن نيازي به بي‌حسي يا بي‌هوشي نيست. واريتنا، علايم و نيز وضعيت ظاهري وريدهاي واريسي را بهبود مي‌بخشد. اين محصول در 3 ماهه دوم سال 2014 وارد بازار خواهد شد.


برچسب‌ها: داروی جدید, واريتنا, پلي ‌دوکانول, واریس
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | یکشنبه پانزدهم دی 1392 | لینک ثابت |


این سمینار در تاریخ ۱۶ الی ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران در پردیس بین الملل جزیره کیش برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل اصول لاپاروسکوپی، لاپاروسکوپی درشکم حاد، عوارض لاپاروسکوپی، درمان لاپاروسکوپیک پریتونیت، کیست تخمدان، هرنی اینگوئینال، عوارض کلسیستکتومی، اسپلنکتومی لاپاروسکوپیک، ورود به حفره شکم، انواع اعمال جراحی چاقی، میومکتومی لاپاروسکوپی، تغذیه بعد ازاعمال چاقی می باشد.

اطلاعات بیشتر


برچسب‌ها: سمینار, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی تهران, لاپاروسکوپی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | چهارشنبه چهارم دی 1392 | لینک ثابت |


این سمپوزیوم در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۲ توسط انجمن استومی ایران در بیمارستان طالقانی تهران برگزار خواهد شد. مباحث این سمپوزیوم شامل انواع فیستول آنال، نقش تصویربرداری در فیستولهای آنال، اصول جراحی در فیستول آنال، نگاهی به تاریخ جراحی فیستول، روش های حفظ اسفنکتر در فیستول آنال، استفاده از ستون در جراحی فیستول انال، روش های نوین در جراحی فیستول (VAAST) –فیبرین گلو و پلاگ، مدیریت فیستول آنال در IBD، فیستولهای رکتوواژینال تشخیص و درمان می باشد.

اطلاعات بیشتر


برچسب‌ها: سمپوزیوم, اطلاع رسانی جراحی, انجمن استومی ایران, بیمارستان طالقانی, فیستول
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | چهارشنبه ششم آذر 1392 | لینک ثابت |


برگزار کننده: انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران
زمان برگزاری: ۷ الی ۹ اسفند ۱۳۹۲
مکان برگزاری: تهران، هتل المپیک

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش جراحان دهان, انجمن جراحان دهان فک و صورت ایران, هتل المپیک
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | یکشنبه سوم آذر 1392 | لینک ثابت |


برگزار کننده: بخش جراحی کولورکتال دانشگاه علوم پزشکی شیراز
زمان برگزاری: ۴ الی ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
ارسال خلاصه مقالات: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲
مکان برگزاری: شیراز، مجتمع فرهنگی رفاهی ولایت

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش کولورکتال, همایش جراحی, علوم پزشکی شیراز
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | شنبه دوم آذر 1392 | لینک ثابت |


این کارگاه در تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۹۲ توسط شاخه خراسان جامعه جراحان ایران و دانشگاه علوم پزشکی مشهد همزمان با کنگره بین المللی جراحی خراسان در در سالن تشریح پزشکی قانونی مشهد برگزار خواهد شد. مباحث این کارگاه شامل اصول اکسپیلوراسیون عروق و اسکیلوراسیون عروق کاروتید، اکسپیلوراسیون عروق ساب کلدوینودرترابی، اکسپیلوراسیونهای عروقی ایلیاک، اکسپیلوراسیون عروق فمورال، اکسپیلوراسیون عروق یدبیته ابی، اکسپیلوراسیون عروق کرونال، اکسپیلوراسیون عروق مدیاستینال می باشد.

اطلاعات بیشتر 
سایت همایش 
سایت جامعه جراحان شاخه خراسان


برچسب‌ها: کارگاه, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی مشهد
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392 | لینک ثابت |


این کارگاه در تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۹۲ توسط شاخه خراسان جامعه جراحان ایران و دانشگاه علوم پزشکی مشهد همزمان با کنگره بین المللی جراحی خراسان در هتل پردیسان مشهد برگزار خواهد شد. مباحث این کارگاه شامل کلیات پرولوتراپی، روش انجام پرولوتراپی و انجام عملی پرولوتراپی روی یک بیمار می باشد.

اطلاعات بیشتر 
سایت همایش 
سایت جامعه جراحان شاخه خراسان


برچسب‌ها: کارگاه, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی مشهد, پرولوتراپی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | پنجشنبه بیست و پنجم مهر 1392 | لینک ثابت |


این سمینار در تاریخ ۷ آبان ۱۳۹۲ توسط شاخه خراسان جامعه جراحان ایران و دانشگاه علوم پزشکی مشهد همزمان با کنگره بین المللی جراحی خراسان در هتل پردیسان مشهد برگزار خواهد شد. مباحث این سمینار شامل سیستم تروما، حل مشکل مرحله به مرحله، تازه های برخورد با بیمار دچار شوک در اورژانس، تازه های درمان و مدیریت زخم در اورژانس، روشهای اندازه گیری و کنترل    ICP در اورژانس، مديريت بحران درطب اورژانس، آرام بخشی و بی دردی در بیمار ترومایی، ارزیابی و مانیتورینگ بیمار ترومایی، ملاحظات قانونی درتروما و اورژانس، موارد خطا در تروما، خفگی وحلق آویز شدن، تصویربرداری در بیمار ترومایی می باشد.

اطلاعات بیشتر 
سایت همایش 
سایت جامعه جراحان شاخه خراسان


برچسب‌ها: سمینار, اطلاع رسانی جراحی, اطلاع رسانی طب اورژانس, علوم پزشکی مشهد
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | سه شنبه بیست و سوم مهر 1392 | لینک ثابت |


این سمپوزیوم در تاریخ ۸ آبان ۱۳۹۲ توسط شاخه خراسان جامعه جراحان ایران و دانشگاه علوم پزشکی مشهد همزمان با کنگره بین المللی جراحی خراسان در هتل پردیسان مشهد برگزار خواهد شد. مباحث این سمپوزیوم شامل آناتومی جداره قفسه سینه، مکانیسم های شایع ترومای قفسه سینه، درمان آسیب های  راههای هوایی ماژور، درمان تورارسکوپیک  در توراکس تاخیری، درمان شکستگی های متعدد دنده می باشد.

اطلاعات بیشتر 
سایت همایش 
سایت جامعه جراحان شاخه خراسان


برچسب‌ها: سمپوزیوم, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی مشهد, قفسه سینه
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | سه شنبه بیست و سوم مهر 1392 | لینک ثابت |


این سمپوزیوم در تاریخ ۹ آبان ۱۳۹۲ توسط شاخه خراسان جامعه جراحان ایران و دانشگاه علوم پزشکی مشهد همزمان با کنگره بین المللی جراحی خراسان در هتل پردیسان مشهد برگزار خواهد شد. مباحث این سمپوزیوم شامل اتیولوژی فیستولهای تراشه، برخورد با بیماران اورژانس تنگی تراشه، عوارض جراحی تراشه، درمان جراحی فیستولهای تراشه و مری می باشد.

اطلاعات بیشتر 
سایت همایش 
سایت جامعه جراحان شاخه خراسان


برچسب‌ها: سمپوزیوم, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی مشهد, تراشه
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | سه شنبه بیست و سوم مهر 1392 | لینک ثابت |


این سمپوزیوم در تاریخ ۱۰ آبان ۱۳۹۲ توسط شاخه خراسان جامعه جراحان ایران و دانشگاه علوم پزشکی مشهد همزمان با کنگره بین المللی جراحی خراسان در هتل پردیسان مشهد برگزار خواهد شد. مباحث این سمپوزیوم شامل ارزیابی حجم داخل عروقی، اهداف احیاء همودینامیک، هدف از احیاء در پروما، کریستالوئید یا کلوئید، افزاینده های حجم پلاسمایی جدید، AKI ساب کلینیکال چیست؟، دربیمار با ریسک AKI چه می کنید؟، مونیتورینگ ، اداره و درمان شوک، اقدامات در شوک راجعه، عدم ضرورت انجام سونوگرافی در برقراری CVC، اداره آنمی در بیماران تروما، آرام بخشی در بیماران ICU، اختلالات انعقادی در تروما، اداره فرایند انعقاد در تروما می باشد.

اطلاعات بیشتر 
سایت همایش 
سایت جامعه جراحان شاخه خراسان

 


برچسب‌ها: سمپوزیوم, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی مشهد, رانیماسیون
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | سه شنبه بیست و سوم مهر 1392 | لینک ثابت |


موضوع: آنومالی های تکاملی و اکتسابی کولورکتال در کودکان
برگزار کنندگان: انجمن جراحان کودکان ایران، مرکز تحقیقات جراحی کودکان شهیدبهشتی
زمان برگزاری: ۲۰ الی ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
ارسال خلاصه مقالات: ۱۱/۱۲/۱۳۹۲
مکان برگزاری: تهران، مرکز همایش های رازی

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش اطفال, همایش جراحی, همایش جراحی کودکان, انجمن جراحان کودکان ایران, مرکز همایش های رازی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | پنجشنبه هجدهم مهر 1392 | لینک ثابت |


برگزار کنندگان: جامعه جراحان ایران، دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی
زمان برگزاری: ۳ الی ۵ مهر ۱۳۹۲
مکان برگزاری: ارومیه

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش جراحی, همایش میان دوره ای جراحی, جامعه جراحان ایران, علوم پزشکی آذربایجان غربی
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | سه شنبه بیست و ششم شهریور 1392 | لینک ثابت |


این کنفرانس در تاریخ ۲۱ آذر ۱۳۹۲ توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران  در بیمارستان امام تهران برگزار خواهد شد. مباحث این کنفرانس شامل علائم و نشانه ها و عوارض و نارسایی وریدی مزمن، اقدامات تشخیص نارسایی وریدی مزمن، درمان غیر جراحی (جوراب واریس- اسکلرو تراپی)، درمان جراحی، SEPS می باشد.

اطلاعات بیشتر


برچسب‌ها: کنفرانس, اطلاع رسانی جراحی, علوم پزشکی تهران, بیمارستان امام
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | یکشنبه سوم شهریور 1392 | لینک ثابت |


برگزار کننده: مرکز تحقیقات هپاتوبیلیاری  و پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران
زمان برگزاری: ۱۷ الی ۱۸ مهر ۱۳۹۲
مکان برگزاری: تهران، تالار امام مجتمع بیمارستانی امام خمینی

سایت همایش


برچسب‌ها: همایش, همایش پیوند کبد, همایش جراحی, علوم پزشکی تهران, بیمارستان امام
نوشته شده توسط دکتر علی بهشتی   | جمعه یکم شهریور 1392 | لینک ثابت |همایش ها: دانشجویی | پرستاری | قلب | زنان | پوست | دارویی | چشم | روانپزشکی | اطفال | نورولوژی
متن ها: مقالات پزشکی | مهارت های پزشکی | روش های پزشکی | تجهیزات پزشکی | خبرهای پزشکی
موضوع ها: قلب | زنان | اطفال | چشم | پوست | نورولوژی | ارتوپدی | عفونی
خواندنی ها: نظرسنجی ها | وبلاگ ها | نکته ها | دانستنی ها | گالری ها

دارویی: تاییدیه های ۲۰۱۳ | تاییدیه های ۲۰۱۲ | تاییدیه های ۲۰۱۱
مدیاها: فیلم های پزشکی | تصاویر پزشکی گزارش های پزشکی

آخرین مطالب پزشکی بالینی
اینستاگرام همایش های پزشکی
فیسبوک همایش های پزشکی
           
           
Health Top  blogs film, congress, case report Google Analytics Alternative Health Blog Directory

آخرین اخبار سلامت
 

Page Rank blog links